Haberler


manset

 

23
Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı

  Çevre yolu üzerinde kadın girişimci Gülüzar Özdemir tarafından hizmete açılan "Gül Bayan Kuaförü" adlı işyenin açılışını Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkari Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hilal Turğay birlikte yaptı.


[Devamını oku...]

13
Hatso’ya Nezaket Ziyareti!

  Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş, önceki gün HATSO’yu ziyaret ederek Başkan Servet Taş ve Meclis Başkanı Nazım Demir’e nezaket ziyaretinde bulundu.


[Devamını oku...]

10
Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi

  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (HATSO) konferans salonunda “Hakkari’de Kadın Girişimci Olmak” konulu panele Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, HATSO Başkanı Servet Taş, Hakkari Barosu Başkanı Avukat Sayın Zeydin Kaya, İş Kadınlarından Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda KAGİDER üyesi olan Filiz Yaldız,


[Devamını oku...]

10
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Hakkari’de

  Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Afrin’in Arap, Türkmen ve Kürtlerin yaşadığı bir bölge olduğunu belirterek, "Türkiye ve insanımıza yapmadığı zulmü bırakmayan terör örgütü, burada ne yazık ki ABD tarafından desteklenmek ve silahlandırılmak suretiyle Türkiye için tehdit hale getirildi" dedi.


[Devamını oku...]

01
HATSO’da Sınır Kapıları İstişare Toplantısı Yapıldı

  İl ve ilçelerdeki  Meslek Kuruluşları Başkanları, ithalat ve ihracatçı firmalar ile Gümrük Müdürlerinin katıldıkları Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Nurullah Karaman’ın başkanlığında, Esendere ve Üzümlü sınır kapılarımızdaki sorunların, ithalat ve ihracatçıların genel durumlarının görüşüldüğü toplantı  Hatso’da yapıldı.


[Devamını oku...]

04
Ak Parti İl Başkanı Tekin’den HATSO’ya ziyaret

  Aralık ayında Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 6. olağan kongresin de Ak Parti Hakkari il başkanlığına seçilen Metin Tekin ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan vekili Cüneyt Epcim ve İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu’nu makamlarında ziyaret ettikten sonra Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş’ı da makamında ziyaret etti. 


[Devamını oku...]

24
HATSO 600 Öğrenciye Kışlık Ayakkabı Dağıttı

  HATSO Başkanı Servet Taş,  eğitime olan desteklerinin devam ettiğini söyledi. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan’dan 600 öğrenci için kışlık ayakkabı talebinde bulunduklarını ifade eden Taş,  İstanbul’daki Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından gönderilen 600 çift kışlık ayakkabıyı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen okullara dağıttıklarını söyledi.


[Devamını oku...]

16
Sınır Kapıları Ülke Ekonomisini Kalkındıracak

   Hakkari Yüksekova Esendere Sınır Kapısında yapılan ithalat ve ihracatta bölge illerinden daima ileride olduklarını belirten Başkan Taş, bazen inişli çıkışlı dönemler olmasına rağmen, 2014 yılında gerçekleşen 380 milyon ve 2015 yılında ise 180 milyon dolar ihracatla bölgede birinci sırada olduklarını belirtti.


[Devamını oku...]

15
Başkan Taş’tan hükümete alternatif yol ve tren yolu talep etti

  Hakkari’nin karayolu ulaşımında tek giriş ve çıkışı olan bir il olduğunu belirten Başkan Taş, yıllardan beridir hayalini kurduğumuz bir geçiş güzergâhına daha kavuşmak olduğunu söyledi.


[Devamını oku...]

13
Türkiye ile İran Arasında Trajikomik İhracat

  Açıklamalarda bulunan Servet Taş, Hakkari’nin rezervleri yüksek kuvars kristalleri, kurşun, kükürt, çinko, krom ve mermer yatakları ve kaynaklarına sahip bir bölge olduğunu söyledi.


[Devamını oku...]

27
Hakkari HATSO’dan Eğitime Destek!

  HATSO Başkanı Servet Taş, TOBB camiasının her alanda yapmış olduğu hizmetlerin yanı sıra eğitime verilen önemin ayrı bir yer tuttuğunu belirterek, “Her yıl okullarımızda eğitim öğretim başlangıcında en az 500 kişiye kırtasiye veya giyecek yardımı yapıyoruz.


[Devamını oku...]

10
Hakkari HATSO’dan Emniyete Teşekkür!

  HATSO Başkanı Servet Taş, bir süre önce bazı yoksul öğrencileri tespit ettiklerini belirterek, durumlarını  Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğüne ilettiklerini söyledi.


[Devamını oku...]

29
Engelliler derneğinden HATSO’ya teşekkür ziyareti!

  2016-2017 müsabaka sezonunda Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü Bünyesinde faaliyet gösteren Tekerlekli Sandalye Basketbol takımına göstermiş olduğu destekten dolayı Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin ve Kulüp Başkanı İlhan Ertuş (HATSO) Başkanı Servet Taş’ ı makamında ziyaret etti.


[Devamını oku...]

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018