Haberler

23
YÖREX-2019'da Hakkari standına yoğun ilgi.

  Antalya'da düzenlenen uluslararası 10.Yöresel Ürünler Fuarında (YÖREX-2019) açılan Hatso Standımızı TOBB Başkanımız Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ali ÇANDIR ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

10
"Hakkari Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor" Proje Duyurusu.

Hatso olarak paydaşı bulunduğumuz "Hakkari Girişimci Kadınlarını Yetiştiriyor" projesinin, tanıtım toplantısı 11 Ekim 2019 günü Saat 15.00'da Hatso Konferans Salonunda yapılacaktır.

[Devamını oku...]

09
Hatso Başkanımızdan Vali Toprak'a Ziyaret.

 Hatso Başkanımız Servet TAŞ, Hakkari eski Valisi ve şu anki Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK'ı makamında ziyaret etti.

[Devamını oku...]

09
HATSO'dan Konya Ticaret Odasına Ziyaret.

 Hatso Başkanımız Servet TAŞ, Konyadaki temasları esnasında Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK'ü ziyaret etti. Odalar arasında işbirliğinin artarak devam etmesi ile Konyalı işadamlarının Hakkari'ye yatırım yapmaları temennisinde bulundu.

[Devamını oku...]

03
 Hakkari'de "Kurşun-Çinko Çalıştayı" Başladı.

 Hakkari'de, maden yatakları ile çıkarılan madenlerin potansiyelinin detaylı araştırılması, buna yönelik öneriler ve madencilerin sorunlarının görüşülmesi amacıyla düzenlenen "Kurşun-Çinko Çalıştayı" başladı.

[Devamını oku...]

03
HATSO'ya  ziyaret.

 TOBB GGK Doğu Anadolu Bölge Başkanı Faysal AÇIKBAŞ ve TOBB Van GGK Başkan Yard.Musa GÜNEŞ ile TOBB Hakkari GGK Başkanı İsmail Baran ÖLMEZ Hatso Başkanımız Servet TAŞ'ı 02.03.2019 günü makamında ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

30
Hakkari Kurşun-Çinko Çalıştayı
 Valimiz sayın İdris AKBIYIK Başkanlığında, 03-04/Ekim/2019 tarihlerinde Hatso Konferans Salonunda düzenleyeceğimiz"Hakkari Kurşun-Çinko Çalıştay...

[Devamını oku...]

10
Eczacı Azad Vural'a ait Vural Eczanesi hizmete açıldı.

 Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Servet Taş ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Eczacı Azad Vural'a ait Vural Eczanesi işyerinin açılışını gerçekleştirdi.

[Devamını oku...]

08
HATSO

 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz...

[Devamını oku...]

06
AKTİF MOBİLYA adlı iş yeri hizmete açıldı.

 Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Servet Taş ve Valimiz Sn.İdris AKBIYIK'ın iştiraki ile Aktif Mobilya işyeri açılışı gerçekleştirildi. Hayırlı olmasını dileriz.

[Devamını oku...]

26
 "Onur Dijital Fotoğrafçılık" isimli yeni iş yeri hizmete açıldı.

 Genç girişimcimiz Savaş Gezer'e ait "Onur Dijital Fotoğrafçılık" isimli yeni işyerinin açılışı, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş tarafından gerçekleştirildi. Yeni açılan işyeri sahibi girişimcimize bol ve bereketli kazançlar diliyoruz.

[Devamını oku...]

31
Yön.Kur.Bşk.Servet Taş'a Teşekkür Belgesi.

 Dar gelirli kadın girişimcilere yapmış olduğumuz desteklerden dolayı Türkiye Mikro Finans ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı adına Mikro Kredi Bölge Müd.Mehmet Ay ile Mikro Kredi Ankara İç Denetim Müd.Erhan Budak tarafından Yön.Kur.Bşk.Servet Taş'a Teşekkür Belgesi takdim edildi.

[Devamını oku...]

31
OMBUDSMAN Başdenetçisi ve beraberindeki heyetten HATSO'ya ziyaret.

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Kamu Denetçiliği Kurumu (OMBUDSMAN) Başdenetçisi Sn.Şeref MALKOÇ ve beraberindeki heyet Odamızı ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

31
 Halkbankası Diyarbakır Bölge Koordinatöründen HATSO'ya ziyaret.

 T.Halkbankası Diyarbakır Bölge Koordinatörü Tuncay Baytaşoğlu ve Halkbankası Hakkari Şubesi Müdürü Tahir Şimşek Yönetim Kurulu Başkanımız Servet Taş'ı makamında ziyaret etti. Yönetim Kurulu üyelerimiz ile bir araya gelerek finans sektöründeki sorunlar istişare edildi.

[Devamını oku...]

30
 Başkan Erdem'den HATSO'ya ziyaret.

  "Birleşen Kalpler Ankara-Hakkari Gönül Köprüsü" etkinliği için ilimize gelen Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu Başkanı Sn.Müjgan Erdem ile Federasyon üyeleri Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Servet Taş'ı makamında ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

23
Ticaret Bakanımız ve TOBB Başkanımız Hakkari'de.

 Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Teşrifleri ile Hakkari Bölgesel İstişare Toplantısını HATSO'da gerçekleştirdik.

[Devamını oku...]

18
Hakkari’de Cilo Doğalgaz adlı işyeri hizmete açıldı.

 Hakkari’ye Doğalgaz döşeme çalışmalarının başlamasıyla birlikte Hakkari’de Cilo Doğalgaz adlı işyeri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

[Devamını oku...]

18
 Kuzey Irak'lı turizmcilerden, HATSO'ya ziyaret.

 Kuzey Irak'ın Dohuk kentinde faaliyet gösteren turizmciler, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odasını (HATSO) ziyaret etti.

[Devamını oku...]

23
Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı

  Çevre yolu üzerinde kadın girişimci Gülüzar Özdemir tarafından hizmete açılan "Gül Bayan Kuaförü" adlı işyenin açılışını Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkari Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hilal Turğay birlikte yaptı.


[Devamını oku...]

13
Hatso’ya Nezaket Ziyareti!

  Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş, önceki gün HATSO’yu ziyaret ederek Başkan Servet Taş ve Meclis Başkanı Nazım Demir’e nezaket ziyaretinde bulundu.


[Devamını oku...]

10
Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi

  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (HATSO) konferans salonunda “Hakkari’de Kadın Girişimci Olmak” konulu panele Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, HATSO Başkanı Servet Taş, Hakkari Barosu Başkanı Avukat Sayın Zeydin Kaya, İş Kadınlarından Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda KAGİDER üyesi olan Filiz Yaldız,


[Devamını oku...]

10
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Hakkari’de

  Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Afrin’in Arap, Türkmen ve Kürtlerin yaşadığı bir bölge olduğunu belirterek, "Türkiye ve insanımıza yapmadığı zulmü bırakmayan terör örgütü, burada ne yazık ki ABD tarafından desteklenmek ve silahlandırılmak suretiyle Türkiye için tehdit hale getirildi" dedi.


[Devamını oku...]

09
Hakkari HATSO'dan Önemli Duyuru!

 Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası’nın 07 Nisan 2018 tarihinde yapılacak Olağan Seçimlerinde, üyelerimizin seçme ve seçilme hakkına haiz olup olmadıklarını, vergi mükellefiyetleri güncellemeleri ve üyelik askı durumlarını

15 Mart 2018 tarihi mesai bitimine kadar odamızdan sorgulamaları gerekmektedir.

İlanen Duyurulur.

HAKKARİ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI

[Devamını oku...]

01
HATSO’da Sınır Kapıları İstişare Toplantısı Yapıldı

  İl ve ilçelerdeki  Meslek Kuruluşları Başkanları, ithalat ve ihracatçı firmalar ile Gümrük Müdürlerinin katıldıkları Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Nurullah Karaman’ın başkanlığında, Esendere ve Üzümlü sınır kapılarımızdaki sorunların, ithalat ve ihracatçıların genel durumlarının görüşüldüğü toplantı  Hatso’da yapıldı.


[Devamını oku...]

04
Ak Parti İl Başkanı Tekin’den HATSO’ya ziyaret

  Aralık ayında Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 6. olağan kongresin de Ak Parti Hakkari il başkanlığına seçilen Metin Tekin ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan vekili Cüneyt Epcim ve İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu’nu makamlarında ziyaret ettikten sonra Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş’ı da makamında ziyaret etti. 


[Devamını oku...]

24
HATSO 600 Öğrenciye Kışlık Ayakkabı Dağıttı

  HATSO Başkanı Servet Taş,  eğitime olan desteklerinin devam ettiğini söyledi. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan’dan 600 öğrenci için kışlık ayakkabı talebinde bulunduklarını ifade eden Taş,  İstanbul’daki Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından gönderilen 600 çift kışlık ayakkabıyı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen okullara dağıttıklarını söyledi.


[Devamını oku...]

16
Sınır Kapıları Ülke Ekonomisini Kalkındıracak

   Hakkari Yüksekova Esendere Sınır Kapısında yapılan ithalat ve ihracatta bölge illerinden daima ileride olduklarını belirten Başkan Taş, bazen inişli çıkışlı dönemler olmasına rağmen, 2014 yılında gerçekleşen 380 milyon ve 2015 yılında ise 180 milyon dolar ihracatla bölgede birinci sırada olduklarını belirtti.


[Devamını oku...]

15
Başkan Taş’tan hükümete alternatif yol ve tren yolu talep etti

  Hakkari’nin karayolu ulaşımında tek giriş ve çıkışı olan bir il olduğunu belirten Başkan Taş, yıllardan beridir hayalini kurduğumuz bir geçiş güzergâhına daha kavuşmak olduğunu söyledi.


[Devamını oku...]

13
Türkiye ile İran Arasında Trajikomik İhracat

  Açıklamalarda bulunan Servet Taş, Hakkari’nin rezervleri yüksek kuvars kristalleri, kurşun, kükürt, çinko, krom ve mermer yatakları ve kaynaklarına sahip bir bölge olduğunu söyledi.


[Devamını oku...]

27
Hakkari HATSO’dan Eğitime Destek!

  HATSO Başkanı Servet Taş, TOBB camiasının her alanda yapmış olduğu hizmetlerin yanı sıra eğitime verilen önemin ayrı bir yer tuttuğunu belirterek, “Her yıl okullarımızda eğitim öğretim başlangıcında en az 500 kişiye kırtasiye veya giyecek yardımı yapıyoruz.


[Devamını oku...]

10
Hakkari HATSO’dan Emniyete Teşekkür!

  HATSO Başkanı Servet Taş, bir süre önce bazı yoksul öğrencileri tespit ettiklerini belirterek, durumlarını  Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğüne ilettiklerini söyledi.


[Devamını oku...]

29
Engelliler derneğinden HATSO’ya teşekkür ziyareti!

  2016-2017 müsabaka sezonunda Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü Bünyesinde faaliyet gösteren Tekerlekli Sandalye Basketbol takımına göstermiş olduğu destekten dolayı Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin ve Kulüp Başkanı İlhan Ertuş (HATSO) Başkanı Servet Taş’ ı makamında ziyaret etti.


[Devamını oku...]

24
Hatso Başkanı Taş'tan Bayram Mesajı!

  Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir.


[Devamını oku...]

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018